Byt 1+1, částečně zařízený, v oblíbené lokalitě u Parukářky

Roháčova, Žižkov, Praha 3 pronajato

Cena 11 000 Kč za měsíc pronajato
Info k ceně + zúčtovatelné zálohy na 1 osobu 568 Kč + el. a plyn - převod na nájemce
Adresa Roháčova Žižkov, Praha 3
ID nabídky groo1183
Budova cihlová
Stav objektu dobrý
Plocha podlahová 38 m²
Vybavení ano
Umístění objektu klidná část obce
Vlastnictví osobní
Sklep ano
Podlaží 5.
Výtah ano
Datum nastěhování ihned
Možnost parkování ne
Třída en. náročnosti G

Pronájem slunného bytu 1+1 o výměře cca 38 m², ulice Roháčova (téměř u Ohrady), Praha 3 Žižkov. Byt se nachází v 5. patře činžovního domu s výtahem. Dřevěná okna jsou orientována na jih. K bytu je možné si pronajmout sklepní kóji v suterénu domu. Bydlení vhodné max. pro 2 osoby nekuřáky – zajímavé i pro studenty VŠE.

Dispozice a vybavení bytu

Vybavení nábytkem bude do 31.8.2018 upřesněno.

Chodba: vestavěná skříň se zrcadlem, police, zabudovaný zásobník na vodu a plynový kotel, malá věšáková stěna. Obložkové dveře Sapeli, dřevěná plovoucí podlaha
Koupelna: společná s toaletou, sprchový kout, pračka Bosch,zrcadlo, dlažba
Kuchyně: kuchyňská linka se spotřebiči – horkovzdušná trouba, sklokeramická deska, digestoř, lednice s mrazákem, dále jídelní stůl se 4 židlemi, dřevěná plovoucí podlaha
Obývací pokoj: konferenční stolek se 2 křesly, police, stojací lampa, proutěná truhla, TV odkládací stolek, dřevěná plovoucí podlaha (není postel).

Topení vlastní plynové, kompletní svítidla, záclony a závěsy. Byt je čerstvě vymalován a koncem srpna 2018 bude připraven pro nového nájemce.
Výborná občanská vybavenost.

Dopravní spojení

BUS 136,175,207, TRAM 1,9,10,11,15,16, mezi stanicemi metra Florenc (B,C), Palmovka(B), Želivského (A)

Náklady na bydlení

Nájemné: 11 000 Kč + paušál 568 Kč/osoba, elektřina a plyn – přepis na nájemce. (předpokládané zálohy na elektřinu v bytě 600 Kč, na plyn 1200 Kč) Vratná jistota 11 000 Kč. Do začátku je nutné připravit pro 2 osoby cca 25 000 Kč ( první nájemné, 2 x paušál, záloha na el., záloha na plyn, vratná jistota)

Uvolnění bytu

Nastěhování je možné začátkem září 2018.

Internetové připojení

Sjednáme Vám internetové připojení, funkční již 1.den bydlení za nejvýhodnější cenu na trhu.

Zajímavosti o kopci Parukářka

Vrch sv. Kříže, jehož část se nazývá Parukářka, je kopec na Žižkově v Praze v České republice. Dosahuje nadmořské výšky 276 m. Z kopce je pěkný výhled na Prahu. Tento park byl původně vinicemi, které založil již ve 14. století císař Karel IV. Mnoho různých autorů, včetně znalce Prahy V.V Štecha, zde umísťuje pražské popravčí místo, kde měl být popraven roku 1437 Jan Roháč z Dubé. Skutečností ale je, že popraviště za hradbami Města Prahy bývalo severně naproti dnešnímu Domu odborů, na takzvaném Šibeničním vrchu kdesi kolem dnešní Řehořovy ulice, aby bylo posléze přemístěné na Židovské Pece, kde se roku 1866 konala poslední veřejná poprava. Na Vrchu sv.Kříže ale nikdy popraviště nebylo.

Na jeho východní části se nalézala viniční usedlost Hejtmanovská, kterou v 19. století zakoupil známý pražský parukář Jan Hrabánek a od té doby se usedlosti a jejímu území říkalo Parukářka. Na tomto místě posléze (1826) postavili francouzští podnikatelé Sellier & Bellot továrnu na zápalky nábojů ale i lehkou munici. Od roku 1827 továrna, lidově zvaná Kapslovna, vyráběla zápaky nábojů (říkalo se kapsle) z třaskavé rtuti. Byl to rozsáhlý tovární areál různých objektů. Celý areál byl obehnaný zdí, která zároveň rozdělovala území bývalé usedlosti Parukářka na východě a vlastního Vrchu sv.Kříže na západě. Zeď, kterou dnes můžeme na vrcholu vidět ale není pozůstatkem obvodové zdi, je to místo, kde se zkoušely výbušniny. Konec továrny na Žižkově předznamenlo neštěstí, kdy při výbuchu v roce 1872 bylo usmrceno 14 lidí a řada jich byla vážně popálena. Výstavba obytných domů se stále víc přibližovala továrně s nebezpečnou výrobou a tak byla továrna v roce 1935 přestěhována do Vlašimi. Posledními památkami továrny jsou zmíněná zkušební zeď na vrcholu, vysoký tovární komín a obytný dům č.53 v Jeseniově ulici s nápise Sellier & Bellot. Také naproti přes ulici dva stejné domky – bývala vrátnice továrny. Na jižní straně kopce, v opěrné zdi, pak lze najít i dva zbytky podzemních prostor jižní budovy továrny. Pozůstatky hlavní tovární budovy lze víceméně již jen tušit v některých objektech nad Jeseniovou ulicí, které do dnešní podoby zažily řadu přestaveb, od doby výroby motocyklů, oprav aut (poslední byla Mototechna n.p.), až po přestavbu a dostavbu areálu na bytové a komerční objekty.

V podzemí kopce se nachází protiatomový bunkr Parukářka z 50. let 20,. století. Vrch má parkovou až lesoparkovou úpravu, kromě jiného se zde nachází také tři dětská hřiště a malá hospůdka Parukářka z devadesátých let. Celý Vrch sv.Kříže, chybně nazývaný Parukářka, dnes slouží pro relaxaci, zábavu, oddech a sport.

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš telefon
Vaše zpráva

Doporučené nabídky

Nenašli jste vhodnou nemovitost?

vyhledáme ji za vás