Pronájem bytu 3+1 s lodžií, po rekonstrukci, ulice Kusého, Praha 8 Bohnice

Kusého, Bohnice, Praha 8 pronajato Byt lze po dohodě ihned uvolnit

Cena na vyžádání pronajato
Info k ceně včetně právního servisu
Adresa Kusého Bohnice, Praha 8
ID nabídky groo1386
Budova panelová
Stav objektu velmi dobrý
Plocha užitná 68 m²
Vybavení částečně
Umístění objektu sídliště
Vlastnictví osobní
Lodžie ano
Počet podlaží budovy 8
Datum nastěhování ihned
Telekomunikace internet
Topení ústřední dálkové
Voda dálkový vodovod
Možnost parkování ano
Bezbariérový přístup ne
Třída en. náročnosti G

Byt lze po dohodě uvolnit ihned.

Byt 65,5 m² + lodžie se nachází ve zvýšeném přízemí 8 podlažního zatepleného panelového domu ve vyhledávané lokalitě Bohnic především pro svůj klid a zeleň. Čtyři plastová okna směřována na východní stranu, opatřena mřížemi a vnitřními žaluziemi. Vstupní dveře do bytu nejvyšší bezpečnostní třídy. Podlahy pokryty plovoucí podlahou a dlažbou. Vytápění dálkové, v bytě není zaveden plyn. U ložnice je vybudována praktická šatna 5,8 m² se závěsným a policovým členěním. Energetická třída G je uvedena dočasně, vzhledem k novele zákona č. 406/2000 Sb. O hospodaření s energií. Po dodání PENB bude uvedena skutečná energetická třída této nemovitosti.

Ponechané vybavení

pohodlná zvýšená dvou postel s nočními stolky. Nástěnný držák na TV. Designová stropní svítidla. Po dohodě lze ponechat lednici s mrazákem – 3 šuplíky, stůl se 4 židlemi a oranžovou sedací soupravu.

Výborná občanská vybavenost

7 min. pěšky obchodní dům Visla ( Albert, Drogerie Teta, Potrefená Husa,fitcentrum, kadeřnictví, květinářství, pizzerie, tabák, vinárna, atd..)
10 min. MHD na metro „C“ Kobylisy
13 min. MHD obchodní centrum Krakov
4 min. autem poliklinika Mazurská

Okolí

Nádherná příroda, např. Bohnické údolí a rezervace Podhoří s vyhlídkami. Cyklostezky.Dům se nachází ve velmi klidné lokalitě bez pohybu aut.

Zajímavosti o sídlišti Bohnice

V 70. letech 20. století bylo v jižní části Bohnic a severní části Troji postaveno velké sídliště Bohnice. Jeho jižní část, ležící v katastrálním území Troja, se někdy označuje sídliště Bohnice-jih. Sídlištní komplex navrhl architekt V. Havránek. Sídliště dimenzoval pro zhruba 30 000 obyvatel, postaveno bylo okolo 10 000 bytů. Spolu se sídlišti Čimice, Kobylisy, Ďáblice a Prosek vytváří takřka souvislý pás, který je někdy nazýván Severní Město. Toto označení se ovšem nestalo tak užívaným jako analogický termín Jižní Město.

Sídliště Bohnice bylo stavěno jako stavba česko-polského přátelství, a proto je velká část ulic pojmenována po polských městech (např. Lodžská, Zhořelecká, Hnězdenská). Jen výjimečně bylo užito pojmenování po polských politicích (Rokossovského), takže se po roce 1989 názvy většinou neměnily.
Kulturním centrem sídliště je Kulturní dům Krakov, kde se nachází pobočka městské knihovny a několik koncertních sálů, kde se pořádají koncerty především folkové hudby. Druhým přirozeným kulturním centrem je Psychiatrická léčebna, která k sídlišti těsně přiléhá. Vedle léčebny a nedaleko nákupního areálu Odra leží Gymnázium Ústavní, jehož část je specializována na výuku italštiny. Na Krakově je i třípatrové obchodní centrum.

Na sídlišti se nachází nejdelší panelový dům v České republice – dům v ulici Zelenohorská. Měří 300 metrů a má 18 vchodů. Série mnohavchodových a vysokých panelových domů (ulice Poznaňská, Krynická, Feřtekova ad.) vizuálně vytvořila z pohledu z pražského centra iluzi jakýchsi novodobých „hradeb“ na okraji Prahy, což podnítilo v 70. a 80. letech vznik městské legendyo tom, že pás sídlišť typu Bohnice vznikl jako bariéra pro případný atomový útok na hlavní město.

Na bohnickém sídlišti byla natáčena řada filmů a seriálů, často sloužilo jako symbol určité historické, společenské a architektonické etapy. Bohnice se tak objevily například v seriálu Arabela(scény, kdy se pohádková říše pod vedením princezny Xenie mění v moderní industriální zónu), ve filmu Milana Šteindlera Vrať se do hrobu (interiéry experimentálního domu hotelového typu v Hlivické ulici, pohled na Gymnázium Ústavní z něj), v dětském filmu Karla Kachyni Čekání na déšť (natáčeno v ulici Poznaňská a v areálu střediska Odra), pohledy na Odru se objevují i ve filmu Smích se lepí na paty, kde sídliště tvoří kontrast k idylickému prostředí horské přírody, v níž žije hlavní hrdina (Vlastimil Brodský). Zdroj: Wikipedie

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš telefon
Vaše zpráva

Doporučené nabídky

Nenašli jste vhodnou nemovitost?

vyhledáme ji za vás