Prodej nemovitostí

GROO reality > Služby > Prodej nemovitostí

Zprostředkujeme prodej a koupi všech typů nemovitostí v Praze a okolí. Díky spolupráci také na Kroměřížsku. Prodej nemovitosti je zásadní a někdy i stresující. Proto máme ke každému klientovi a nemovitosti specifický přístup. Jednáme s velkou zodpovědností, efektivně a především bezpečně. Poskytneme Vám celou škálu služeb spojenou s bydlením díky dlouhodobě prověřeným odborníkům. Služby jsme připraveni upravit dle vašich přání a potřeb. Obraťte se na nás s důvěrou.

Řádně připravíme nemovitost na prodej

1. Setkáme se s vámi více

Abychom měli možnost lépe se poznat, preferujeme nezávazné osobní setkání ideálně v prodávané nemovitosti. Představíme se, vyslechneme si váš příběh, vaše potřeby a přání, seznámíme se s prodávanou nemovitostí, společně navrhneme optimální způsob prodeje a domluvíme se na dalších krocích. Uděláme si na vás tolik času, kolik budete potřebovat, a to i o víkendu.

2. Shromáždíme dokumentaci více

O nemovitosti chceme znát všechny potřebné informace. Je pro nás nezbytné seznámit se s právním stavem nemovitosti a včas odstranit případné právní vady, zvolit správnou prodejní strategii a načasovat celou transakci. Jsme pak schopni pružně reagovat na otázky a obratem dodat kupujícímu všechny dokumenty, které si vyžádala např. jeho financující banka. Předejdeme tak spoustě telefonátů, nevytrháváme vás neustále z vašich aktivit a pro informovaného klienta je pak snazší se rozhodnout.

Pomůžeme vám obstarat informace a dokumentaci, a to zejména:

nabývací titul, prohlášení vlastníka, informace z územního plánu, kolaudační rozhodnutí, výpis z katastru nemovitostí, kopii katastrální mapy, stavební dokumentaci, evidenční list, předpis zálohových plateb a vyúčtování, půdorys jednotky, stanovy družstva, informace o fungování společenství vlastníků jednotek, domovní řád, a jiné.

3. Určíme tržní cenu více

Abychom vám doporučili optimální nabídkovou cenu, zpracujeme odhad tržní neboli obvyklé ceny. Kombinujeme přitom naše znalosti momentální situace na trhu s aktuálními nabídkami na realitním trhu, cenovými mapami, s daty z katastru nemovitostí a porovnáváme ceny skutečně realizované při prodeji podobných nemovitostí ve stejné lokalitě. Při zahájení prodeje je reálně určená tržní cena a poprvé zveřejněná cena klíčová.

4. Spolupráci si potvrdíme více

Vše, k čemu se zavážeme, budete mít potvrzeno černé na bílém. Vaše nemovitost si zaslouží exkluzivní přístup v podobě mixu námi nabízených služeb, které prodají vaši nemovitost správnému kupci za nejlepší cenu v ideálním čase.

5. Identifikujeme případné vady více

Vše, co by mohlo ohrozit nebo zdržet prodej vaší nemovitosti prozkoumáme. Doporučíme řešení, jak odstranit případné právní a stavební vady. Ochráníme vás v budoucnu před následky, kterými mohou být právo kupujícího odstoupit od kupní smlouvy či požadovat slevu na kupní ceně z důvodů právě neřešených nebo nesdělených vad. Více na Technická inspekce.

6. Nafotíme nemovitost, připravíme půdorys více

Pro upoutání pozornosti je nejúčinnější kvalitní fotografie a vaše nemovitost si tuto prezentaci zaslouží. Je dobré, abychom dali společně prostor pečlivé přípravě nemovitosti (úklid interiéru i exteriéru, odstranění drobných předmětů, odosobnění, nazdobení). Dobré fotografie prodají vaši nemovitost lépe a rychleji. Fotíme tak, aby si klient dokázal udělat reálnou představu o prostoru. Focení probíhá za dobrých světelných podmínek, trvá cca 45 minut a více, podle typu nemovitosti. Spolupracujeme s profesionálním fotografem, kterého jsme si pečlivě vybrali. Připravíme půdorys, pomocí 2D, 3D půdorysů pomůžeme zájemcům lépe si ucelit prostorový dojem a návaznost jednotlivých místností na sebe. Více ve Foto, video, 3D půdorysy

Vyhledáme v ideální době kupujícího

7. Zveřejníme nemovitost na GROO a dalších portálech více

Vaši nemovitost nabídneme na klíčových realitních portálech, o kterých víme, že opravdu fungují. V průběhu 18 let inzerování máme jasné, které inzertní portály jsou dnes opravdu účinné. Inzerát zveřejníme až po vašem odsouhlasení znění textu. Protože se na realitním trhu pohybujeme dlouho, naše stránky GROO jsou již v povědomí lidí a už se s námi takzvaně „počítá“.

Abychom vaši nemovitost prezentovali na nejvyšší možné úrovni, dali jsme našim webovým stránkám počátkem roku 2018 nový vzhled. Klienti si vaši nemovitost najdou pohodlně a snadno ve svém mobilu nebo jiném malém zařízení.

8. Nabídneme nemovitost poptávajícím klientům GROO více

V naší databázi poptávek evidujeme zájemce, jejichž představy a požadavky dobře známe a proto dokážeme rychle vytipovat a oslovit vhodného zájemce. Poptávky získáváme aktivně i z jiných zdrojů. Vybrané poptávky zveřejňujeme na portálu GROO. Více na Poptáváme.

9. Zveřejníme nemovitost na sociálních sítích více

S vaší nemovitostí aktivně pracujeme na sociálních sítích. Jejich síla nám umožňuje, aby se o nemovitosti dozvěděl co největší okruh vhodně zacílených uživatelů. Pod hlavičkou GROO oslovujeme komunity, informujeme o novinkách, využíváme placené prezentace a reklamy, vkládáme videa, aktivně reagujeme na podněty a dotazy, čerpáme ze statistik, jsme on-line i mimo pracovní dobu.

10. Nabídneme nemovitost přímým zájemcům více

Spolupracujeme s realitními kancelářemi a lidmi v příbuzném oboru. Denně monitorujeme soukromou inzerci poptávek a jiné dostupné zdroje. Spolupracujeme s makléři, realitními kancelářemi, odhadci, developery, stavebními firmami, architekty, drobnými živnostníky a dalšími lidmi v příbuzném oboru, kteří mohou přispět k rychlejšímu prodeji vaší nemovitosti.

11. Organizujeme prohlídky a komunikujeme více

Zajišťujeme prohlídky vaší nemovitosti, u kterých jsme vždy přítomni. Zájemce provádíme individuálně, předáváme potřebné informace a dokumentaci a vyjednáváme podmínky prodeje. V případě, že nemovitosti bydlíte, organizujeme prohlídky tak, aby vás co nejméně zatížily. Jsme s vámi stále v kontaktu, podáváme vám pravidelné reporty a zasíláme statistiky.

12. Prověříme bonitu vážného zájemce více

S vážným zájemcem aktivně komunikujeme a zjišťujeme jeho způsobilost uhradit cenu za vaši nemovitost. Zájemci pomůžeme rychle zjistit reálnost získání hypotečního úvěru a úvěr zajistit. Více na Financování, pojištění, daně.

13. Uzavřeme rezervační smlouvu více

S vhodným zájemcem uzavřeme rezervační smlouvu, ve které sjednáme konečnou cenu a další důležité podmínky pro následující hladký průběh transakce. Výši rezervační zálohy s vámi předem konzultujeme. Rezervační smlouvu uzavíráme s takovým klientem, který má již jasno ve financování vaší nemovitosti a v případě úhrady hypotečním úvěrem splňuje podmínky pro jeho získání.

Převedeme nemovitost na nového vlastníka

14. Vyjednáváme podmínky, koordinujeme proces převodu více

S podporou našich advokátů efektivně koordinujeme postup celé transakce a bezpečný způsob úhrady kupní ceny. Komunikujeme se všemi zúčastněnými stranami; kupujícím, advokáty, bankami, úřady a dalšími subjekty. Průběžně vás informujeme o vývoji a konzultujeme s vámi budoucí kroky. Zkoordinujeme i více transakcí najednou, tzv. „kulový blesk“. Více v sekci právní služby.

15. Zajistíme splnění zákonných požadavků více

Zajistíme informace a podstatnou dokumentaci související s převodem nemovitosti tak, aby byly splněny všechny zákonné požadavky pro prodávajícího i kupujícího. Od průkazu energetické náročnosti budovy, různých souhlasů dalších vlastníků, bezdlužnosti vůči společenství vlastníků jednotek nebo dodavatelům, až po doklady o revizích.

16. Připravíme smluvní dokumenty na podpis více

Prostřednictvím našich advokátů zajistíme přípravu a revizi smluvních dokumentů, jako jsou; smlouva o budoucí smlouvě kupní, kupní smlouva, návrh na vklad a další dokumenty související s převodem nemovitosti. Zajistíme bezpečnou úschovu kupní ceny u našich advokátů, v bance na vázaném učtu nebo u notáře. Podpisy a jejich ověření realizujeme zpravidla v advokátní kanceláři. Vše zkoordinujeme tak, aby se vše podepsalo ideálně najednou a zúčastnění strany se nemusely scházet opakovaně.

17. Dokončíme převod nemovitosti více

Ověříme podpisy. Zajistíme úschovu listin, podáme návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Pečlivě dodržujeme postupy vyplývající z uzavřených smluv. Ve spolupráci s advokáty hlídáme změny na katastru nemovitostí na které okamžitě reagujeme, eliminujeme průtahy. Připravíme předávací protokol. Jsme přítomni při předání nemovitosti. Zajistíme materiály a přepis energií. Asistujeme při technickém předání nemovitostí (klíče, záruční listy, pokladní doklady, zápisy do předávacího protokolu).

18. Zajišťujeme další poprodejní služby. více

Kupříkladu zřízení internetu, výmalbu, prodej nepotřebného vybavení, doporučíme naše osvědčené partnery poskytující různé služby spojené s bydlením. Více na Služby v čase stěhování.

19. GROO reality, v péči osobního makléře více

Po úspěšném předání nemovitosti se s námi můžete kdykoli spojit, poradit se a požádat o další spolupráci. Napište nám e-mail nebo kdykoli zavolejte. Prohlédněte si naše reference.

Lenka Prajková, DiS.

Vaše realitní makléřka od roku 2000

Na trhu s nemovitostmi působím úspěšně 22 let. Začátky mé praxe sahají do roku 2000, kdy jsem po završení studia na vyšší odborné škole přijala nabídku makléřky realitní kanceláře v Kroměříži. 5 let jsem pracovala v týmech skvělých lidí. Spolupodílela se na vzniku 2 realitních kanceláří a jedné pobočky ve Zlíně. Prošla jsem rolí makléřky i neformální manažerskou pozicí. V létě roku 2005 jsem se rozhodla pokračovat v budování své kariéry v Praze pod vlastním jménem a vlastní značkou GROO reality.

více o mně   kontakt

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš telefon
Vaše zpráva