Pronájem moderního penthousu 4+kk s terasou a výhledem na Prahu

Pod Ateliéry, Hlubočepy, Praha 5 pronajato

Cena 68 000 Kč za měsíc pronajato
Info k ceně včetně právního servisu + zálohy na služby cca 7000 Kč
Adresa Pod Ateliéry Hlubočepy, Praha 5
ID nabídky groo1409
Budova cihlová
Stav objektu velmi dobrý
Plocha užitná 255,3 m²
Plocha podlahová 167,4 m²
Vybavení ne
Umístění objektu klidná část obce
Vlastnictví osobní
Garáž ano
Počet parkovacích míst 2
Sklep ano
Terasa ano
Plocha terasy 87,9 m²
Podlaží 4.
Počet podlaží budovy 5
Výtah ano
Datum nastěhování ihned
Telekomunikace telefon
Internet ADSL
kabelový
Topení ústřední plynové
Voda dálkový vodovod
Odpad veřejná kanalizace
Třída en. náročnosti B

O Barrandovu.
Barrandov je mladou čtvrtí v katastrálním území Hlubočepy. Jeho historie se začala psát až ve 20. letech 20. století. Za vznikem této části Prahy stojí Ing. Václav Havel, otec pozdějšího prezidenta Václava Havla. Ten dostal po svém návratu z USA do Československa nápad postavit moderní a skvěle architektonicky řešenou zahradní čtvrť Barrandov. Jeho inspirací byla Amerika a nádherná čtvrť kalifornských boháčů. Území, které odpovídalo jeho požadavkům byla nepřístupná náhorní plošina nad Vltavou bez jakékoli zástavby. Do realizace se Václav Havel pustil společně se svým bratrem Milošem Havlem. Nejdříve skoupil pozemky, které měly celkem rozlohu 55 ha. Dále původní název oblasti Habrová, který se Havlovi nezdál dostatečně exkluzivní, byl pozměněn na Barrandov podle francouzského vědce Joachima Barranda. V roce 1927 byl schválen projekt na její výstavbu stavbu a byla zahájena stavba komunikace následně i stavba inženýrských sítí k jednotlivým parcelám, kterých bylo 200. Téhož roku zahájila činnost v té době nejmodernější restaurace v Československu Terasy, kterým byly později dodělány garáže a čerpací stanice. Pod skálou byl k areálu restaurace postaven i plavecký bazén s tribunami. Výstavba na jednotlivých parcelách na Barrandově byla ponechána vkusu majitelů, přesto si však Havel nechával právo k nahlédnutí a konzultaci finálních plánů s architektem Maxem Urbanem, hlavním projektantem. Roku 1930 byl nepřímo dán Pražským magistrátem podnět ke stavbě filmových ateliérů na Barrandově. Společnost AB skoupila cca 50 hektarů půdy nad zahradním městem a do konce roku 1931 byly už v Barrandovských ateliérech nafilmovány první záběry. Po 2. světové válce byly ateliéry znárodněny a po roce 1989 zprivatizovány.

Nabízíme vám k pronájmu reprezentativní penthouse s terasou a jedinečným výhledem na Prahu. Byt o dispozici 4+kk a celkové podlahové ploše 166 m² (+ terasa 85 m²), se nachází v posledním podlaží nízkoenergetické rezidence, která vznikla na místě domu z třicátých let v původní vilové zástavbě na úpatí Barrandovských skal nedaleko filmových ateliérů.

Tento penthouse svým pojetím dokonale propojuje genia loci prvorepublikové barrandovské zástavby se všemi aspekty luxusního moderního bydlení.
Obývací prostor s kuchyňským koutem je orientován směrem do údolí k řece a Chuchelskému háji a poskytuje tak opravdu jedinečný výhled na velkou část města. Zbývající tři ložnice (jedna z nich s vlastní koupelnou se sprchou a toaletou), jsou obklopeny vzrostlými stromy a vytvářejí tak příjemné prostředí ke spánku, případně poskytují dostatek klidu na práci. V bytě je dále hlavní koupelna (s vanou a sprchovým koutem), samostatné WC, technická místnost a prostorná šatna.
K bytu náleží také dvě parkovací stání a sklep.
Pro více informací nebo pro sjednání prohlídky tohoto výjimečného bytu se s námi zkontaktujte.

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš telefon
Vaše zpráva

Doporučené nabídky

Nenašli jste vhodnou nemovitost?

vyhledáme ji za vás